2023-03-01

Dnia 28.02.23 w naszej szkole odbył się mistrzostwa Rybnika w piłce ręcznej chłopców starszych. Chłopcy zajęli 2 miejsce. Gratulacje

2023-03-01

Dnia 23.02.2023 odbyły się mistrzostwa Rybnika w piłce ręcznej dziewczynek młodszych. Uczennice naszej szkoły zajęły 2 miejsce. Gratulacje

2023-03-02

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Puchacz Piotr". To konkurs matematyczny dla wszystkich uczniów klas I-III szkół podstawowych, który umożliwia sprawdzenie wiedzy matematycznej każdego chętnego ucznia, bez względu na jego dotychczasowe wyniki w nauce. Konkurs odbywa się cyklicznie i jest bezpłatny dla wszystkich uczestników. Zgłoszenia przyjmuje nauczyciel – wychowawca klasy do piątku, 10 marca 2023 roku, do godziny 12:00.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy o różnej trudności. Zadania konkursowe na wszystkich etapach i na wszystkich trzech poziomach będą przeprowadzone w formie pisemnej. Obejmują zadania otwarte z matematyki, dostosowane do poziomu rozwoju dziecka, a także zadania z zakresu logicznego myślenia.

2023-03-03

Do klas pierwszych szkół podstawowych zapraszamy wszystkie dzieci siedmioletnie, które obecnie uczęszczają do przedszkola oraz wszystkie chętne dzieci sześcioletnie. 

 

2023-03-06

Szanowni Państwo,
Rybnik bierze udział w konkursie „Inteligentne Przejście” organizowanym przez Orange Polska. O wygranej zadecydują mieszkańcy, głosując za pośrednictwem strony internetowej. W trzech zwycięskich miastach Orange przekształci po jednym niebezpiecznym przejściu dla pieszych w dużo bezpieczniejsze, aktywne przejście „smart”.
Głosowanie online trwa do 28 marca.
W Rybniku, jeśli wygramy, zmodernizujemy przejście przy ulicy Górnośląskiej. Głosować na Rybnik mogą wszyscy bez względu na to, gdzie mieszkają. Każdy głos się liczy. Wystarczy wejść na stronę konkursu www.inteligentneprzejscie.pl  i postąpić zgodnie z instrukcją. Z jednego numeru telefonu możemy oddać głos tylko raz.

2023-03-08

W dniu 02.03.2023 uczniowie klas 8 uczestniczyli w prezentacji oferty edukacyjnej pn. "Wybierz zawód - poznaj szkołę", która została zorganizowana przez Warsztaty RCEZ w Rybniku. W trakcie wizyty mogli zapoznać się z bardzo bogatym i nowoczesnym parkiem maszynowym oraz urządzeniami, na których uczniowie szkól technicznych zdobywają praktyczą wiedzę i umiejętności, potrzebne w przyszłych miejscach pracy.

 
2023-03-08

We wtorek 7 marca uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami odwiedzili Edukatorium "Juliusz" w Rybniku, które mieści się w kompleksie dawnego zespołu szpitalnego. Historia tego miejsca sięga 1868 roku. Uczniowie mieli więc okazję do zapoznania się z historią obiektu, zwiedzenia całego kompleksu wraz ze skorzystaniem z wielu atrakcji, które w ciekawy i nowoczesny sposób zobrazowały to, jak zbudowany jest człowiek. Wszyscy wzięli udział w warsztatach plastycznych, a na koniec otrzymali piękne upominki. Nauka poprzez zabawę to jest to.

2023-03-08

Rodzicom zainteresowanym chęcią zaszczepienia swoich dzieci p/ HPV polecamy odwiedzenie strony, www.pierwszykrok.edu.pl na której znajdują się odpowiedzi na ewentualne pytania i wątpliwości. Z pytaniami dotyczącymi szczepień należy zwrócić się do poradni w której zadeklarowane jest dziecko. Dołączamy również kalendarz szczepień na 2023 rok.

2023-03-10

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy 2 b wraz z wychowawczynią zorganizowali konkurs dla dziewczynek klas I - III. Każda klasa wybrała swoją reprezentantkę, która stanęła do rywalizacji w zawodach. Dziewczynki musiały zmierzyć się ze skokami na skakance, trafić do celu, wypić sok z cytryny i pięknie się uśmiechnąć, wykazać się gracją i przejść po ławeczce z książką na głowie, a także nawlec jak najdłuższe korale z makaronu.
Wszystkie dziewczyny dały z siebie wszystko i spisały się wspaniale! Jednak najlepiej z wszystkimi konkurencjami poradziła sobie Ola z 2 a i tym samym wygrała zawody zdobywając tytuł Super Dziewczyny SP 28! Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!

2023-03-13

21 lutego w całym kraju przypadły obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej szkoły słynnego rybnickiego poetę, Pana Adama Marka, który opowiedział uczniom o swojej twórczości i czytał własne teksty. Akompaniowali mu: Paweł Rakoczy (wiolonczela), Karol Brzezinka (instrument klawiszowy) i Oskar Szweda (flet). Po spotkaniu odbyły się warsztaty dla zainteresowanych sztuką pisania poezji. Nasz gość udzielił uczniom wskazówek, jak tworzyć współczesną lirykę.

 

2023-03-14

8 marzec w klasie 4a był bardzo miłym dniem!. 

2023-03-15

W miesiącu lutym uczniowie wszystkich klas podejmowali tematy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w Internecie. 

2023-03-16

We wtorkowy poranek, 14 marca 2023 roku, o godzinie 8:00 grupa 28 uczniów klas I – V naszej szkoły przystąpiła do XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” dla szkół podstawowych. Organizatorem Konkursu jest Fundacja Akademia IBSE z siedzibą w Krakowie.  To konkurs o zasięgu ogólnopolskim, mający na celu propagowanie nauk przyrodniczych i ścisłych wśród uczniów szkół podstawowych.

Za wszystkich uczniów trzymamy kciuki i czekamy na wyniki, które ogłoszone zostaną w maju.

2023-03-16
W czwartek 09.03. dziewczyny z klas 5 i 6 rywalizowały podczas turnieju finałowego rozgrywek miejskich w koszykówkę. Zawody odbyły się w szkole podstawowej w Ochojcu. Oprócz szkoły z Ochojca i Naszej , rywalizowały jeszcze Sp34 oraz Sp2. Dziewczyny walczyły dzielnie,  jednak wystarczyło to na zajęcie 4 miejsca pośród wszystkich szkół podstawowych w Rybniku.  Młodym zawodniczkom gratulujemy wyniku. 
2023-03-17

14 marca w naszej szkole świętowano z liczbą π. Dzień ten, łączy się również z datą urodzenia Alberta Einsteina, dlatego też jest obchodzony w wielu szkołach i na uczelniach. W anglosaskich krajach istnieje nawet tradycja przygotowywania tego dnia „Pi pie”, czyli ciasta Pi. Przygotowywane są wtedy spotkania, na których prowadzi się dyskusję na temat tej magicznej liczby. Pierwszy raz „Dzień Liczby Pi” zorganizowano w roku 1988 w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco. Inicjatorem wydarzenia był Larry Shaw. W roku 2009 Izba Reprezentantów w Stanach Zjednoczonych przegłosowała uchwałę, która już oficjalnie wprowadziło nowe święto, czyli „Dzień liczby Pi”. Obchody tego dnia mają na celu popularyzację matematyki jako naukowej dziedziny. Również w Polsce z roku na rok „Dzień liczby Pi” staje się coraz bardziej popularny.

2023-03-17

Zespół Szkół Technicznych, czyli popularny rybnicki „Tygiel” to szkoła z tradycjami licząca ponad 70 lat. Fachowa i profesjonalna kadra nauczycielska ZST gwarantuje wysoki poziom nauczania potwierdzony wynikami corocznych egzaminów maturalnych
i zawodowych.

2023-03-20
Już we wtorek, 28 marca 2023 roku, zostanie przeprowadzony w naszej szkole I etap - etap szkolny konkursu 'Puchacz Piotr'.
W załączeniu zakres wiedzy i umiejętności wymagany na poszczególnych stopniach konkursu.
2023-03-22

Serdecznie zapraszamy Waszą szkołę do odwiedzenia i poznania oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Budowlanych w Rybniku. W programie zwiedzanie szkoły, warsztaty tematyczne oraz prezentacja dotycząca kierunków kształcenia w naszej szkole.

2023-03-22

W klasie 2B na zajęciach rozwijających "Asy z drugiej klasy" uczniowie mieli okazję rozwinąć swoje umiejętności manualne, ale także myślenie i wyobraźnię przestrzenną, konstruując własne budowle przy użyciu klocków edukacyjnych SkriKit z programu Laboratorium przyszłości. Było mnóstwo zabawy i radości, ale też nauki!

2023-03-24

W czwartkowy poranek, 16 marca 2023 roku, grupa 48 uczniów z klas II – VIII naszej szkoły zmierzyła się z ciekawymi i wymagającymi wiedzy zadaniami matematycznymi biorąc udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu - Kangur Matematyczny 2023. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i trzymamy kciuki oczekując na wyniki.

2023-03-27

Konkurs z okazji 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika wygrali uczniowie kl. IV A Julia Hauke i Miłosz Szczyrbowski, drugie miejsce zajęli uczniowie kl. IV B Karol Brzezinka i Oskar Szweda a trzecie Julia Prusko i Maciej Mieszczok z kl. V B. 

2023-03-28

W dniu 21.03.2023 uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Solidarności z osobami z Zespołem Downa, zwanego popularnie Dniem Kolorowej Skarpetki. Z tej okazji na szkolnych korytarzach pojawiły się wykonane przez uczniów w różnych technikach plastycznych kolorowe skarpetki oraz plakaty informujące o idei obchodów.  W krótkiej prezentacji uczniowie mogli dowiedzieć się o przyczynach występowania Zespołu Downa,  oraz różnicach w funkcjonowaniu osób dotkniętych tym schorzeniem. Za pomoc w przygotowaniu wystroju dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy wykonywali i rozwieszali przygotowane materiały. Witold Labus, Barbara Trocka

2023-03-30

W dniu 17 marca 2023r. korytarze naszej szkoły zazieleniły się i poczuliśmy tchnienie Szmaragdowej Wyspy z powodu obchodów Dnia Św. Patryka. We wszystkich klasach odbyły się lekcje tematyczne, na których uczniowie dowiedzieli się dlaczego na całym świecie obchodzone jest St. Patricks Day. Zapoznali się z tradycjami towarzyszącymi temu świętu, a także poznali historię życia św. Patryka. Zapoznali się również ze słownictwem w j. angielskim związanym z tym świętem, a następnie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w internetowych grach zespołowych z użyciem naszych szkolnych tabletów.

 

2023-03-31

Dnia 30 .03.2023 w sp35 w Rybniku odbyły się mistrzostwa Rybnika w piłce ręcznej chłopców. Uczniowie naszej szkoły zajęli 1 miejsce i awansowali do zawodów rejonowych. Gratulacje 

2023-03-31

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w 16 Biegu Wiosny na Ignacym. Szczegóły i informacje na stronie www.mosir.rybnik.pl

2023-03-31

W czwartek 30 marca odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie klas 2 i 3, bo do nich właśnie był skierowany ten konkurs, zmierzyli się z dyktandem zawierającym mnóstwo rozmaitych trudności ortograficznych.
Kto najlepiej sobie poradził i otrzyma tytuł Mistrza Ortografii? Dowiemy się już niebawem, a dzisiaj gratulujemy 10 odważnym uczniom, którzy podeszli do dyktanda i dzielnie walczyli z ortografią.

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach