2023-03-30

W dniu 17 marca 2023r. korytarze naszej szkoły zazieleniły się i poczuliśmy tchnienie Szmaragdowej Wyspy z powodu obchodów Dnia Św. Patryka. We wszystkich klasach odbyły się lekcje tematyczne, na których uczniowie dowiedzieli się dlaczego na całym świecie obchodzone jest St. Patricks Day. Zapoznali się z tradycjami towarzyszącymi temu świętu, a także poznali historię życia św. Patryka. Zapoznali się również ze słownictwem w j. angielskim związanym z tym świętem, a następnie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w internetowych grach zespołowych z użyciem naszych szkolnych tabletów.

W ramach obchodów święta organizatorzy przeprowadzili kilka konkursów: na najpiękniejszy kapelusz Leprechauna, na najciekawszy plakat na temat Irlandii i St. Patricks Day, oraz na najciekawsze przebranie. Uczniowie wszystkich klas mieli okazję uwiecznić swój strój w specjalnie przygotowanym photo box, który cieszył się na przerwach wielkim powodzeniem.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego świętowania i dzięki swojej kreatywności, która przejawiała się na różne sposoby (był nawet tort w kształcie czapki Leprechauna) pomogli stworzyć atmosferę godną najlepszej nowojorskiej parady.

Zdjęcia wykonane w photo box z użyciem sprzętu pozyskanego w ramach programu Laboratoria Przyszłości są dostępne i gotowe do pobrania pod tym linkiem: