2022-05-04

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką informacyjną na temat zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023.

2022-05-05

ОПРАЦЬОВУВАННЯ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БУКЛЕТ

2022-05-05

W dniu 5 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia upamiętniająca Konstytucję 3 Maja. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 7b oraz 8a. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszej Akademii. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć.

2022-05-10

W poniedziałek 9 maja klasy 5b i 7c pojechały na wspólną wycieczkę. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zamku w miejscowości Moszna, później uczniowie spacerowali po przepięknym parku, a następnie wysłuchali krótkiego koncertu połączonego z pokazem fontann. Ostatnim punktem programu był McDonald

2022-05-10
A trip to London.
W minionym tygodniu klasy pierwsze wybrały się na krótką "wycieczkę" do Londynu.
Poznały najsłynniejsze zabytki oraz charakterystyczne miejsca Londynu.
Na koniec, królowa Elżbieta zaprosiła Nas na angielską herbatkę.
2022-05-11

Pismo Zastępcy Prezydenta Miasta Rybnika dotyczące realizacji Programu działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami dla Miasta Rybnika na lata 2022-2025.

2022-05-12
Konkurs plastyczny "Wielkanocny zajączek"
Z przyjemnością informujemy, że troje uczniów naszej szkoły zdobyło nagrody w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. „ZAJĄCZEK WIELKANOCNY”, organizowanym przez Dom Kultury w Rybniku – Niewiadomiu:
*uczniowie klas I-III:
II miejsce - Milena Kulik klasa 2a
*uczniowie klas IV-VIII:
II miejsce - Robert Rybarczyk klasa 4a
III miejsce - Magdalena Kapela klasa 7c
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wycieczka klas 4a i 4b
W dniu 12 maja uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Rud Raciborskich. W programie znalazł się spacer po Pocyterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym, wizyta w tamtejszym kościele, podziwianie przyrody... Następnym etapem wycieczki było ognisko z pieczeniem kiełbasek na terenie Kolei Wąskotorowej. Po smacznym posiłku nadszedł czas na wyprawę kolejką oraz wozami konnymi. Cóż to była za wycieczka! Zobaczcie sami
2022-05-16

Ruszyła rekrutacja do szkół.
Witryna do rekrutacji Vulcan pod adresem:
Na witrynie została opublikowania oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych, umożliwiająca zapoznanie się z katalogiem szkół i oddziałów na rok szkolny 2022/2023.
Od dzisiaj można wybierać szkoły. Szczegółowe informację znajdują się w dołączonej ulotce naborowej.

2022-05-16

Uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć WF uczestniczą w zajęciach Nordic Walking. Dziś przy pięknej pogodzie odbyły się kolejne zajęcia. Zachęcamy wszystkich do maszerowania.

2022-05-18

W ramach obchodów tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem "Nasza planeta, nasze zdrowie" uwaga Światowej Organizacji Zdrowia koncentruje się wpływie klimatu na zdrowie ludzi oraz na działaniach, które należy podjąć, aby zatrzymać zmiany klimatyczne. Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w realizację tych obchodów. Oto pomysły i realizacje tego tematu naszych zdolnych uczniów!

2022-05-25
Zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach lekkoatletycznych dzieci i młodzież klas podstawowych. Treningi odbywać się będą w poniedziałki i środy od 16:00 na stadionie lekkoatletycznym w Rybniku. Nabór oraz zajęcia poprowadzi wychowanek naszego klubu TL ROW Rybnik Dawid Malina. Nabór będzie prowadzony także podczas Mistrzostw Rybnika szkół podstawowych, które odbędą się w najbliższy poniedziałek (30.05) na stadionie lekkoatletycznym w Rybniku przy ul. Gliwickiej 72 od godziny 11:00. Serdecznie zapraszamy uczniów Państwa szkoły!

2022-05-27

Jeżeli kandydat do szkoły ponadpodstawowej na swojej liście preferencji (nawet na ostatnim miejscu) wskazał oddział dwujęzyczny, sportowy lub mistrzostwa sportowego, musi dostarczyć podanie do szkoły pierwszego wyboru w terminie do 30 maja (do godz. 15.00), czyli do poniedziałku!

Szkoła pierwszego wyboru to szkoła w której znajduje się klasa pierwsza na liście preferencji (nawet jeżeli w tej szkole nie ma klasy dwujęzycznej czy sportowej).

2022-05-30
Nasi Uczniowe wspaniale prezentują się w nowych strojach sportowych. W ostatnim czasie dzięki Radzie Rodziców przy SP28 w Kamieniu mogliśmy pozyskać nowy sprzęt sportowy.
Nauczyciele Wychowania Fizycznego serdecznie dziekują za zakup sprzetu sportowego, strojów sportowych oraz głośnika. Sprzęt, który otrzymaliśmy, umożliwi lepszą pracę a co za tym idzie zajęcia dla dzieci na pewno będą ciekawsze.
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie zakupów. Liczymy na dalszą tak dobrą współpracę.
"NOCOWANKO"
W nocy z 27 na 28 maja nasza szkoła tętniła życiem. Uczniowie klasy 3a zamiast spać wygodnie we własnych łóżkach nocowali w szkole!
I nie była to żadna kara! Ci, którzy mieli okazję być wtedy z nami będą mieli świetne wspomnienia.
Dziękujemy dyrekcji za aprobatę. Pani Anicie za pomysł i organizację oraz Rodzicom za wszelką pomoc.
2022-05-30

W piątek 27 maja 2022 uczniowie klasy 7c oraz 7b jako uczestnicy programu Aktywni Błękitni wzięli udział w wycieczce na śluzę Dzierżno na Kanale Gliwickim oraz do Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku. Uczniowie mieli świetną okazję na zapoznanie się z gospodarką wodną, sposobem działania śluz wodnych oraz ekologicznym środkiem transportu jakim jest transport wodny. Dzięki panu kierownikowi śluzy - marynarzowi, który nas oprowadzał, można się było również nauczyć jak wiązać węzeł ratunkowy J.  W Rybniku strażacy Państwowej Straży Pożarnej zapoznali nas ze swoją pracą, pokazali wozy strażackie, przeprowadzili próbny alarm. Mogliśmy również wypróbować naszych sił przy armatkach wodnych. Z wycieczki wracaliśmy w doskonałych humorach.