Światowy Dzień Zdrowia

2022-05-18

W ramach obchodów tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem "Nasza planeta, nasze zdrowie" uwaga Światowej Organizacji Zdrowia koncentruje się wpływie klimatu na zdrowie ludzi oraz na działaniach, które należy podjąć, aby zatrzymać zmiany klimatyczne. Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w realizację tych obchodów. Oto pomysły i realizacje tego tematu naszych zdolnych uczniów!

Klasa 1a na zajęciach wykonywała prace plastyczne na temat wykorzystania wody w życiu roślin zwierząt i ludzi. Oszczędzanie wody na co dzień.
Dzieci z 1b samodzielnie wykonały kanapki. Były ładne, zdrowe oraz bardzo smaczne. Kanapki szybko zniknęły z dziecięcych talerzyków. Dodatkowo dzieci pięknie pokolorowały kolorowankę pt. "Kocham Ziemię", by dać wyraz temu jak ważna dla nas jest planeta na której mieszkamy. Dbanie o jej czystość pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Czysta planeta to też czyste powietrze którym oddychamy.
Uczniowie z klasy 1c wykonali zdrowe kanapki. Zajęcia te obejmowały tematykę: "Dbam o to, co jem i jak spędzam czas"; "Owoce i warzywa na co dzień i od święta"; "Piramida żywieniowa. Zdrowe odżywianie"; "Zdrowe kanapki na drugie śniadanie - szanujemy żywność!".
Klasa 2a wykonała prace, które zachęcają do dbania o środowisko, zalepiając plastry na każdej z ran, jakie zanieczyszczenia czynią naszej Ziemi.
Uczniowie klasy 2b przygotowali zdrowe i kolorowe wiosenne kanapki, owocowe sałatki i deserki. Szczególnie skupili się również na realizacji zadania: "Co szkodzi twojej planecie Ziemi?".
Klasa 3b podjęła temat: "Co szkodzi naszej planecie?" i wykonała prace plastyczne zatytułowane - "Ziemia i jej uzdrowiciele".
Uczniowie klasy 4b malowali gatunki zwierząt zagrożonych i będących pod ochroną.
Klasy 4a i 5b skupiły się również na szkodliwych dla naszej planety zachowaniach i substancjach.
Klasa 7a w ramach obchodów Dnia Zdrowia postanowiła "ruszyć po zdrowie".
Uczniowie z 7b wybrali temat: "Co szkodzi naszej planecie?". W ramach lekcji odbyła się pogadanka na temat zjawisk cywilizacyjnych, które są w wysokim stopniu szkodliwe. Uczniowie przygotowali prezentację i materiały w postaci filmów z Internetu, którymi inicjowali dyskusję.
Klasa 8a wzięła udział w turnieju piłki ręcznej realizując temat "Rusz się po zdrowie".
Natomiast klasa 8b skupiła się na zdrowym odżywianie i przygotowała plakat dotyczący owoców.
Ziemia to nasz wspólny dom, dlatego powinniśmy o niego dbać. Dbając i chroniąc naszą planetę będziemy mogli oddychać świeżym powietrzem, słuchać śpiewu ptaków i odpoczywać na łonie przyrody.