Archiwum: listopad 2022

2022-11-02

W dniu 28 października uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami wybrali się na cmantarz do Książenic. Z okazji nadchodzącego dnia Wszystkich Świętych zapalono znicze przyniesione przez chętne dzieci, każdy miał również okazję wspomnieć swoich bliskich, którzy odeszli.

2022-11-02

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych zamknięty. Tegoroczny MMBSz  odbył się  pod hasłem ,,Czytanie dla pokoju”. Uczniowie wzięli udział w wydarzeniach związanych z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W październiku uczniowie naszej Szkoły  mogli wziąć udział w konkursach i wygrać atrakcyjne nagrody. Dla  klas I-VIII biblioteka ogłosiła konkurs plastyczny na dowolny temat (tytuł pracy w języku angielskim). Klasy starsze czyli 4-8 brały udział w Ogólnopolskim  Konkursie Grafiki Komputerowej „Wyraź to w PIXEL-Ach!” Edycja VI: "Małe i duże kosmiczne podróże".  W każdy piątek na przerwach obiadowych uczniowie mogli brać udział akcji „Czytanie na dywanie”, powstały  gazetki  i plakaty na korytarzu oraz w bibliotece szkolnej.

2022-11-04

W naszej szkole odbył się Dzień postaci z bajek. Nasze świętowanie miało kilka wymiarów, co najlepiej prezentują zdjęcia naszych dzieci.

2022-11-04

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć pod nazwą "Jesień w świetlicy szkolnej".

2022-11-08

Dnia 3 listopada 2022 roku odbyła się wycieczka klasy 8a, 8b, 8c oraz 7a do obozu koncentracyjnego Auschwitz -  Birkenau.  Z pewnością dla wszystkich uczestników była to niezwykła lekcja historii, na której mogli poznać tragiczną sytuację ludzi trafiających do tego miejsca. Dzięki rozległej wiedzy przewodników można było dowiedzieć się wielu ważnych i szczegółowych informacji na temat obozu. Z pewnością to miejsce na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

2022-11-09

Od samego rana w naszej klasie pięknie pachniało, a to za sprawą pysznych kanapek, które sami zrobiliśmy, a potem z przyjemnością zjedliśmy podczas wspólnego śniadanka. Tak świętowaliśmy Dzień Zdrowego Odżywiania.
Było pysznie, kolorowo i zdrowo!

2022-11-14

Świetlica szkolna w barwach narodowych. Dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych przygotowały piękne prace z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W świetlicy szkolnej powstała również gazetka z tej okazji. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć.

2022-11-16

Dnia 10 listopada obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystą akademię rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu narodowego. W tym roku szkolnym mieliśmy okazję zobaczyć specjalne wydanie „Wiadomości z regionu”. Mogliśmy w nich zobaczyć między innymi krótki film przypominający drogę Polaków do odzyskania niepodległości, wysłuchać recytacji tekstów oraz pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej, wysłuchać wywiadu wyjaśniającego motywację Polaków do walki o wolność oraz posłuchać sondy uczniowskiej na temat symboli narodowych oraz sposobów wyrażania szacunku wobec naszej ojczyzny.

2022-11-16

Wyniki „Konkursu Baśniowego”

3 listopada w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Baśniowej Wiedzy dla uczniów klas I-III. A oto wyniki:

1 Oliwia Szczypińska

2 Jagoda Jednicka

3 Maria Musiolik

Wyróżnienie Diana Jeleniewicz

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!

 

2022-11-16

Klasy czwarte naszej szkoły, w ramach lekcji edukacji regionalnej uczestniczyły w wycieczce do Muzeum w Rybniku. Uczniowie mieli okazję wysłuchać lekcji na temat śląskich tradycji i zwyczajów, w otoczeniu starej śląskiej kuchni i paradnej izby. Ponadto, uczniowie zobaczyli makiety zbudowane z klocków lego, przedstawiające zabytkowe budowle naszego regionu. Po wizycie w muzeum, wszyscy udaliśmy się na spacer alejami zabytkowych kamienic i budowli naszego miasta Rybnika. Odwiedziliśmy również cukiernię, w której uczniowie mogli zakosztować słodkich przysmaków przyrządzonych według tradycyjnej śląskiej receptury.

2022-11-25

Uczniowie klasy 3b przygotowali zdrowe, kolorowe i smaczne kanapki. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć.

2022-11-28

W poniedziałek 21.11.2022 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Uczniowie mogli przeczytać i zabrać ze sobą "dobre słowa", które powitały ich przy wejściu do szkolnych klas.W krótkiej fotorelacji można zobaczyć, że wzajemna życzliwość w tym dniu stała na bardzo wysokim poziomie. Pozostaje mieć nadzieję, że życzliwości nie zabraknie nam wszystkim przynajmniej do końca roku szkolnego. Za pomoc w zorganizowaniu serdecznie dziękuję Pani Krystynie Bochenek, Panu Zbyszkowi Rabczewskiemu oraz uczniom klasy 7A.

2022-11-28

W świetlicy szkolnej oraz na korytarzach pojawiła się dekoracja zimowa. 

2022-11-28

16 listopada uczniowie klas 6a i 6b mieli świetną okazję, aby odkryć lub poszerzyć własne zainteresowania i umiejętności, biorąc udział w zajęciach w centrum SOWA w Raciborzu, które należy do Centrum Nauki Kopernik. Najpierw można było zobaczyć angażujące eksponaty, dające możliwość samodzielnego eksperymentowania. Świetna zabawa czekała na uczniów w Majsterni - przestrzeni warsztatowej, zaopatrzonej w zestawy umożliwiające rozwiązywanie różnego rodzaju zadania - konstrukcyjne, inżynierskie, matematyczne. Wycieczkę zakończyliśmy oczywiście posiłkiem w McDonaldzie :)      

2022-11-28

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci. SYMPATYCZNE ŚWIĘTO

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Z tej okazji można było sobie zrobić zdjęcie z pluszowym misiem. Zobaczcie jakie piękne fotografie , tak kochają dzieci MISIE. Dziękujemy za nie w imieniu pluszowego misia. Są po prostu słodkie.

2022-11-29

25.11 w naszej szkole odbył się Dzień Pluszowego Misia. Najmłodsze dzieci przyniosły ze sobą swoich pluszowych przyjaciół oraz przeróżne misiowe atrybuty. Nasi uczniowie mogli również udać się do MisioStrefy, gdzie czekały na nich misie Stefan, Mietek i Tola. Odbył się również konkurs plastyczny dla uczniów z klas 1-3. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

2022-11-30

Andrzejkowo, kolorowo,
dziś szczególnie jest wesoło,
bawimy się i radujemy,
wesołe wróżby w myśli snujemy! 

Andrzejki w świetlicy szkolnej to świetnie spędzony czas :)

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach