Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

2022-11-02

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych zamknięty. Tegoroczny MMBSz  odbył się  pod hasłem ,,Czytanie dla pokoju”. Uczniowie wzięli udział w wydarzeniach związanych z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W październiku uczniowie naszej Szkoły  mogli wziąć udział w konkursach i wygrać atrakcyjne nagrody. Dla  klas I-VIII biblioteka ogłosiła konkurs plastyczny na dowolny temat (tytuł pracy w języku angielskim). Klasy starsze czyli 4-8 brały udział w Ogólnopolskim  Konkursie Grafiki Komputerowej „Wyraź to w PIXEL-Ach!” Edycja VI: "Małe i duże kosmiczne podróże".  W każdy piątek na przerwach obiadowych uczniowie mogli brać udział akcji „Czytanie na dywanie”, powstały  gazetki  i plakaty na korytarzu oraz w bibliotece szkolnej.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to październikowe święto, ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r., obchodzone było przez jeden dzień, a od 2008 r. – przez cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. /KB/