Uroczysta Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

2022-11-16

Dnia 10 listopada obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystą akademię rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu narodowego. W tym roku szkolnym mieliśmy okazję zobaczyć specjalne wydanie „Wiadomości z regionu”. Mogliśmy w nich zobaczyć między innymi krótki film przypominający drogę Polaków do odzyskania niepodległości, wysłuchać recytacji tekstów oraz pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej, wysłuchać wywiadu wyjaśniającego motywację Polaków do walki o wolność oraz posłuchać sondy uczniowskiej na temat symboli narodowych oraz sposobów wyrażania szacunku wobec naszej ojczyzny.

Ojczyzna - kiedy myślę - wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam,

mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica, która ze mnie przebiega ku innym,

aby wszystkich ogarniać w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas:
z niej się wyłaniam...gdy myślę Ojczyzna - by zamknąć ją w sobie jak skarb.

Pytam wciąż, jak go pomnożyć, jak poszerzyć tę przestrzeń, którą wypełnia.

Karol Wojtyła Myśląc Ojczyzna

Film: https://www.youtube.com/watch?v=reCqTOA0DN4&t=18s