Dzień postaci z bajek.

2022-11-04

W naszej szkole odbył się Dzień postaci z bajek. Nasze świętowanie miało kilka wymiarów, co najlepiej prezentują zdjęcia naszych dzieci.

Nasze świętowanie miało kilka wymiarów.

1.        Czytamy.

Na lekcjach języka polskiego (klasy 4-7) i edukacji polonistycznej (klasy 1-3) zostały przeczytane uczniom bajki/baśnie. Były komentarze, rozmowy, powstały również ilustracje do bajek.

1.        Przebieramy się

Postacie z bajek nie były w tym dniu pytane – każdy, kto 3 listopada przebrał się za jakąś postać z bajki/ baśni albo miał jakiś atrybut bajkowej postaci ( wcześniej przygotowany) uniknął stresu „zaproszenia” do odpowiedzi. Zrobiło się w naszej szkole kolorowo i baśniowo. Do zabawy przyłączyli się również nauczyciele – dziękujemy i gratulujemy pomysłowości.

1.        Poszukujemy

Uczniowie klas 4-7 szukali kartek z obrazkami bajek/baśni na terenie całej szkoły (były one ukryte w najróżniejszych miejscach) Wpisywali je na kartkę, dopisywali autora i wrzucali do bajkowego pudełka, które było umieszczone w bibliotece szkolnej. Odpowiedzi było sporo. Na zwycięzców czekają upominki.

Tegoroczną nowością był również test dla przedstawicieli klas, ze znajomości bajek i baśni. /B,KB.ED,B,J,ADz/