Archiwum: kwiecień 2022

2022-04-01

W środę 30 marca uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami, wybrali się na wycieczkę do rybnickiego muzeum oraz biblioteki głównej. W muzeum wszyscy poznali dawne śląskie tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą. W bibliotece, oprócz wspólnego czytania, było też wiele ciekawych zadań do wykonania. Po zakończeniu oficjalnej części wyjazdu przyszedł czas na spacer i przekąskę w ulubionej przez dzieci restauracji. Z pełnymi brzuchami wróciliśmy do autokaru, po drodze korzystając z kilku atrakcji na trasie spaceru. Wyjazd uznajemy za niezwykle udany!

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ‘Puchacz Piotr’.
2022-04-04

Już jutro, 5 kwietnia 2022 r., grupa uczniów klas młodszych naszej szkoły przystąpi do Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego ‘Puchacz Piotr’. Trzymamy kciuki za wszystkich i życzymy powodzenia!!!

Awanse naszej szkoły do kolejnych rund rozgrywek.
2022-04-05

Nasza szkoła bardzo dobrze radzi sobie w tegorocznych rozgrywkach w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Mamy awanse do kolejnych rund zarówno w rozgrywkach piłki ręcznej jak i koszykówki chłopców starszych. Wielkie brawa!

2022-04-06

31 marca odbyła się w naszej szkole kolejna edycja międzynarodowego konkursu języka angielskiego The Big Challenge. Uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w 45 minutowym konkursie online, odpowiadając na 55 pytań zawierających także nagrania audio i video. Realizacja konkursu była możliwa dzięki możliwościom naszej nowoczesnej sali językowej, a także szkolnemu sprzętowi IT. Nastroje uczestników konkursu dopisywały i sprzęt działał bez zarzutu:) Wyniki konkursu będą znane na przełomie maja i czerwca.

2022-04-06

Dzisiejszego poranka, 5 kwietnia 2022 roku, grupa 35 uczniów klas młodszych naszej szkoły uczestniczyła w pierwszym etapie 6. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego ‘Puchacz Piotr’ 2022. Trzymamy mocno kciuki za wszystkich młodych miłośników matematyki

2022-04-07

Za nami kolejne turnieje w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w których nasi Uczniowie prezentują się wspaniale. Reprezentanci klas starszych rywalizowali w koszykówkę i piłkę ręczną zdobywając awanse do następnych rund. Dzisiaj odbył się kolejny turniej, którego byliśmy gospodarzami. Brawa za zdobycie 2 miejsca! Dziękujemy również za pomoc w sędziowaniu naszym niezastąpionym sędziom !!!

2022-04-08

Wielkanoc, Wielkanoc, wielka radość w sercu... Dzisiaj w naszej szkole odbyła się Akademia Wielkanocna w wykonaniu uczniów klasy 2a i 2b. Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji, a z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, życzymy wszystkim WESOŁEGO ALLELUJA!

2022-04-11
"Szanowni Państwo − obywatele Ukrainy, przybywający do Polski po 24 lutego 2022 roku! Proponujemy Państwu intensywny kurs języka polskiego (poziom A1 − początkowy) − 60 godzin. Zajęcia online odbywają się codziennie w grupach w godzinach porannych i popołudniowych. Wszyscy uczestnicy kursu otrzymają certyfikat jego ukończenia. Preferowane będą osoby z wykształceniem pedagogicznym. Liczba miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział w kursie wypełnij krótką ankietę: https://bit.ly/37wTaP0
Шановні громадяни України, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року! Пропонуємо Вам пройти інтенсивний курс польської мови (рівень А1 – початковий) – 60 год. Онлайн-заняття проводяться щодня в групах вранці та вдень. Усі учасники курсу отримають сертифікат про проходження курсу. Перевагу віддадуть людям з педагогічною освітою. Кількість місць обмежена. Для участі в курсі заповніть коротку анкету: https://bit.ly/37wTaP0 "
2022-04-12

Zaproszenie do udziału w bezpłatnych szkoleniach.

2022-04-13

Organizatorzy zapraszają na turniej. Szczegóły na plakacie. Zapisy pod poniższym linkiem.

Wielkanoc w klasie 3a
* był uroczysty apel, przygotowany przez uczniów klas 2.
*było poszukiwanie jajek ukrytych w ogrodzie przez zajączka wielkanocnego.
Czekoladowe przysmaki bardzo szybko znalazły swoich właścicieli.
Uczniowie klasy 3a życzą:
ZDROWYCH, RODZINNYCH ŚWIĄT
WIELKANOCNYCH
2022-04-13

Prosimy o głos na naszą szkołę w ankiecie pod poniższym linkiem:

Do wygrania: Oczyszczacz Powietrza dla szkoły. Prosimy o głosy.

Konkurs potrwa do 20.04.

2022-04-15
Dzień bez plecaka. Czyli? Wyobraźnia nie zna granic.
2022-04-22

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Ręcznej. Reprezentantki Naszej szkoły walczyły dzielnie lecz musiały uznać wyższość rywalek. Prezentujemy zdjęcia z turnieju.

2022-04-26

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam wygrać oczyszczacz powietrza dla szkoły. Dzięki Państwa głosom uczniowie naszej szkoły będą mogli korzystać z nowoczesnego oczyszczacza powietrza. Wszystkim zaangażowanym w głosowanie serdecznie dziękujemy.

2022-04-27
W dniu dzisiejszym odbył się finał miejski piłki ręcznej młodzieży szkolnej chłopców (klasy 7 i 8). W finale rywalizowały 3 szkoły (Sp21, Sp13, Sp28 ). Sp2 nie dotarła z niewiadomych powodów.
Nasza Szkoła wygrała turniej finałowy i została mistrzem Rybnika.
Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcą. Gra toczyła się na wysokim poziomie i turniej zakończył się bez kontuzji, co jest bardzo ważne.
Podziękowania dla nauczycieli wf, w szczególności pana Adama Stronczka za zorganizowanie tego turnieju.
Poniżej kilka zdjęć z zawodów.
2022-04-27
Szanowni Państwo,
w imieniu Zespołu Szkół w Rybniku Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach zapraszamy wszystkich uczniów klas ósmych na dni otwarte naszej szkoły w dniach: 4-6 maja.
Uroczyste ślubowanie klas I odbędzie się na rybnickim rynku w dni 18 maja (godz.11.00).
Szczegóły związane z dniami otwartymi przesyłam w załączniku.

2022-04-29
Bo Ziemia to wyspa zielona
28 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji niedawno obchodzonego Dnia Ziemi. Występ przygotowali uczniowie klasy 4a, 5b, a gościnnie zaśpiewali uczniowie klasy 2a. Dbajmy o nasz piękny świat, niech pozostanie czysty! Zapraszamy do galerii zdjęć.