Archiwum: styczeń 2023

2023-01-02

Zapraszamy dzieciaki na niezwykłe ferie w Domu Kultury Boguszowice! Gwarantujemy świetną zabawę, profesjonalną opiekę i arcyciekawe zajęcia spędzone w towarzystwie współczesnych superbohaterów!

2023-01-04
Pani Renata jest mieszkanką Szczerbic i w wolnych chwilach, piszę książki oraz wiersze. Obecnie kończy pisać swoją trzecią książkę, w której opowiada o dzieciństwie, dorastaniu oraz problemach dzisiejszej rzeczywistości.
 Autorka pragnie opowiedzieć dzieciom, jak wyglądało kiedyś dzieciństwo na wsi, jakie były zabawy i zainteresowania. Pokaże również przedmioty z tamtych lat oraz powstaną na spotkaniu proste słodycze jakie w przeszłości jadały dzieci.
  Zapraszamy 8 stycznia, w niedzielę o godzinie 16.00 do halo! Rybnik na ul. Sobieskiego 20 w Rybniku. Spotkanie jest bezpłatne.
2023-01-09
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku ma ogromną przyjemność zaprosić uczniów klas siódmych i ósmych na 1. FRYCZOWY FESTIWAL NAUKI, organizowany w ramach DNIA NAUKI POLSKIEJ - święta obchodzonego 19 lutego, poświęconego upamiętnieniu dokonań polskich naukowców i ich dążeń do poznania prawdy.  W ramach Festiwalu odbędą się bezpłatne warsztaty biologiczne, fizyczno-chemiczne oraz warsztaty astronomiczne oraz dwa konkursy. Aby wziąć udział w warsztatach należy dokonać zgłoszenia pod numerem telefonu 32 4221229 wew. 101. Zgłoszenia dokonują uczniowie lub rodzice. Zapisy na warsztaty prowadzimy do 16 lutego lub do wyczerpania miejsc.
Szczegółowe informacje na temat festiwalu zamieszczono na plakacie.

2023-01-13

Dzisiaj w szkole zostały wręczone nagrody za konkurs ozdoby jesiennej organizowany przez świetlicą szkolną. Poniżej przedstawiamy wyniki a nagrodzonym osobom serdecznie gratulujemy. I MIEJSCE - JULIA KOŁODZIEJ 6A, RADOSŁAW KLECHA 5A, II MIEJSCE - KRYSTIAN STRZAŁA 5A, ALEKSANDER SPYRA 1B, III MIEJSCE - LIDIA GĄDEK 2B, BŁAŻEJ STAŃCO 5B.

2023-01-13

Życząc wszystkim udanego wypoczynku w czasie ferii zimowych, zapraszamy do zapoznania się z materiałami na temat podstawowych zasad, które pozwolą na bezpieczne spędzenie wolnego czasu i udany odpoczynek.

2023-01-13

Pod takim właśnie hasłem odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas 7 i 8 z panem Dariuszem Piotrowskim – członkiem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rybniku. W ramach zajęć edukacyjno – informacyjnych uczniowie mogli dowiedzieć się o problemach wynikających z używania alkoholu przez osoby małoletnie, a także konsekwencjach zdrowotnych i prawnych, na jakie się takim działaniem narażają. Równie ważnym aspektem kontaktu młodocianych z alkoholem są osobiste i społeczne koszty funkcjonowania dorosłego już człowieka wpadającego nieuchronnie w spiralę uzależnienia. W tym miejscu serdecznie dziękuję p. Dariuszowi Piotrowskiemu za kolejny ciekawy i interesująco prowadzony wykład, uczniom za wzorowe zachowanie, a nauczycielom - opiekunom poszczególnych grup za pomoc w sprawnym przebiegu spotkania.

2023-01-13

W naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami świetlicy oraz wychowawcami klas 2 Celiną Dyrcz oraz Beatą Jurowicz przygotowali wspaniałe przedstawienie, które zaprezentowali swoim Dziadkom. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego dobrego z okazji ich święta. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji spotkania.

2023-01-13

W imieniu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 28 w Rybniku - Kamieniu zapraszamy na Zabawę Walentynkową, która odbędzie się w dniu 10 luty 2023r. w restauracji "Książęca". Więcej szczegółów można znaleźć na dołączonym plakacie. Zapraszamy.

2023-01-14

Prezydent Miasta Rybnika zarządzeniem 16/2023 z dnia 11.01.2023 ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów rybnickich placówek oświatowych: SP-34 oraz ZST.

2023-01-30
Kursy przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty z przedmiotów: Matematyka Język angielski organizowane przez Politechnikę Śląską. Kursy prowadzone są w Rybniku oraz w Gliwicach, więcej informacji w dalszej części neswa.