Archiwum: październik 2022

2022-10-01

W piątek klasy młodsze spotkały się na sali gimnastycznej, aby uczcić Dzień Chłopaka. Każda klasa wytypowała swojego przedstawiciela, który stanął do konkursu o tytuł i koszulkę "Super Chłopaka SP 28".
Chłopcy musieli wykazać się nie lada umiejętnościami: wiązaniem krawata, malowaniem twarzy, zręcznością i szybkością w czasie biegu slalomem z piłeczką pingpongową na łyżce, czy nawet ubijaniem piany. Było wesoło i zabawnie.
Każdy mały mężczyzna spisał się wspaniale, a najlepszy okazał się Kuba z klasy 1B.
Zapraszamy na krótką fotorelację. 

2022-10-01

Klasa 3b realizowała podczas lekcji temat:Chlebowa historia. Dzieci oglądały kłosy najbardziej popularnych zbóż w Polsce i ich nazwy. Dowiadywały się o produktach otrzymywanych ze zbóż. Dzieci poznały również cykl produkcyjny chleba- od ziarenka do bochenka. Podsumowaniem chlebowej historii było zorganizowanie w klasie chlebowej degustacji. Były różne chlebki: żytni, razowy, graham,pszenny, pokrzywowy,słonecznikowy, była chałka. Najsmaczniejsze były chlebki, które upiekły mamusie uczniów. Kromka chlebka z nutellą zrobioną przez Jasia, miodkiem lub dżemikiem smakowała wybornie. Mniam, mniam. 

2022-10-03

Prezentacja - Podsumowanie roku szkolnego 2021-2022. 

 

2022-10-03
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI SKLEPU LIDL "SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW" I PRZEKAZYWANIE NASZEJ SZKOLE TALENCIAKÓW.
Robiąc zakupy w sklepie LIDL, przy kasie otrzymuje się TALENCIAKI, które można wrzucić do pudełka postawionego przy wejściu do szkoły. Szkoła wymieni TALENCIAKI na nagrody. Każdy TALENCIAK to dodatkowo los w loterii.
TALENCIAKI zbieramy do 20 października. 
2022-10-03
W ramach Tygodnia Profilaktyki Chorób Zakaźnych w naszej szkole wychowawcy przeprowadzili lekcje na temat popularnych chorób zakaźnych i sposobów zapobiegania tym chorobom. Głównym celem akcji było uświadomienie uczniom potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. Klasy przygotowały z tej okazji plakaty informacyjne na temat wybranych chorób. 
2022-10-05

Organizatorzy zapraszają na Dziecinadę. Więcej informacji na plakacie. 

2022-10-06
Ruszyła druga edycja kursów przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty z przedmiotów: matematyka oraz język angielski.
Każdy kurs składa się z 15 spotkań  po 1,5h, łącznie 30h lekcyjnych. Kursy będą się odbywały w tygodniu lub soboty od 22 października do końca marca przyszłego roku.
Organizatorem jest Centrum Kształcenia Ustawicznego - filia Politechniki Śląskiej.
Szczegółowy harmonogram, koszt uczestnictwa oraz formularz rekrutacyjny znajdą Państwo na stronie:
 
 
2022-10-06
Za aktywne uczestnicwo, realizację założeń programu "Szkoła Przyjazna Wodzie - Aktywni Blękitni" w roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła uzyskała Certyfikat Szkoły Przyjaznej Wodzie. Program dotyczył przekazywania uczniom wiedzy w zakresie gospodarki wodnej, zjawiska suszy, powodzi oraz bezpiecznego wypoczynku nad wodą. 
Certyfikat został nadany przez  Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach.  
2022-10-06

W poniedziałek 3 października klasa 4a świętowała Dzień Chłopca. 

2022-10-07

We wtorek klasa 2 b wybrała się na wycieczkę do Zagrody Trzech Sióstr. Uczniowie mieli okazję poznać z bliska takie zwierzęta jak żółwie, kozy, alpaki, króliki, szopa i jeszcze wiele innych. Każdy mógł pogłaskać zwierzęta, a nawet je nakarmić. Pani przewodnik opowiedziała wiele ciekawych informacji oraz pozwoliła zabrać alpaki na spacer. Po powrocie były pyszne kiełbaski z ogniska i wspaniała zabawa na placu zabaw.

2022-10-10

Z okazji Święta Edukacji Narodowej Portal edukacyjny  Dyktanda.pl zaprasza wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza Uczniów i Nauczycieli, na wyjątkowe dyktando z nagrodami!

Dyktando odbędzie się tradycyjnie 14 października 2022 r. Zostanie rozegrane w całości online, a zatem do udziału niezbędny będzie komputer podłączony do internetu. Istotne jest także, aby móc skorzystać ze słuchawek lub głośników, ponieważ będzie to dyktando ze słuchu. Takie, jak na lekcji w szkole!

 

2022-10-12

W naszej szkolnej bibliotece ruszyła akcja bookcrossingowa! #Bookcrossing polega na bezpłatnym i wolnym wymienianiu się książkami pomiędzy czytelnikami, którzy w specjalnie do tego utworzonych miejscach zostawiają swoje książki i zabierają z nich inne. Jeżeli chcesz wziąć udział w szkolnym bookcrossingu przynieś do szkolnej biblioteki książkę, którą już przeczytałeś i możesz przekazać dalej, pozostaw w skrzynce dla innych uczniów, a sam zabierz stamtąd taką, która Cię interesuje.

2022-10-13

Zapraszamy do udziału w konkursie świetlicy szkolnej na ozdobę jesienną.

2022-10-13

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach projektu Genialny umysł w każdym wieku”.  To wyjątkowy cykl kreatywnych i interaktywnych zajęć, podczas których uczestnicy  poszerzają  swoją wiedzę, uczą się programować, prowadzić doświadczenia, eksperymentować, działać i tworzyć.

2022-10-13

W dniu 10 października nasza szkoła uczestniczyła w akcji "Jestem EKO Dzień Drzewa". Dzieci zaangażowały się w przygotowanie prac plastycznych i przygotowanie gazetek szkolnych, które ozdabiają nasze korytarze.

2022-10-17

Obchody DEN w naszej szkole.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta msza święta oraz akademia, na którą zaprosiliśmy wszystkich pracowników szkoły. Przybyli również przedstawiciele Rady Rodziców. Uczniowie wraz z Samorządem Uczniowskim chcieli podziękować nauczycielom za wkład pracy i serce włożone w ich edukację. Dali swoje wyrazy wdzięczności w formie przemówień, wierszy oraz występów muzycznych takich jak, gra na flecie i wiolonczeli oraz śpiew grupowy a nawet ukraiński śpiew ludowy. Były kwiaty od rodziców a od uczniów każdy dostał ręcznie wykonany kwiatuszek z dżinsu.

2022-10-18
Dnia 18.10.22 w naszej szkole odbyła się pogadanka z panią policjant. Pogadanka dotyczyła bezpieczeństwa w szkole i poza nią.
2022-10-19

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole zawitał Pająk... a dokładnie Pan Andrzej Pająk - biolog, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał nam o gadach i płazach. Pan Pająk przywiózł ze sobą węże, jaszczurki, krokodyla i żółwia. Mogliśmy je podziwiać naprawdę z bardzo bliska, a nawet dotknąć.

2022-10-19

W dniach od 3 do 7 października w naszej szkole trwał Tydzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas IV – VIII powtarzali tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki, przygotowując się w ten sposób do XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym roku uczniowie zostali podzieleni na grupy i grali w grę karcianą opartą na tabliczce mnożenia - „Karty Grabowskiego”. Tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA można było uzyskać uczestnicząc w egzaminie online na stronie: www.wmtday.org/pl/app/exam. Podczas trwania Tygodnia Tabliczki Mnożenia uczniowie mieli możliwość otrzymania dodatkowej oceny za bardzo dobrą znajomość tabliczki mnożenia.

2022-10-24

W środę 19 października klasy 6b i 8c wraz z koleżankami i kolegami z klas 5a, 8a i 8b pojechały na wspólną 2 - dniową wycieczkę. W pierwszym dniu odwiedziliśmy Tyniec i Sanktuarium w Łagiewnikach. Uczestniczyliśmy w warsztatach pisania gęsim piórem i wysłuchaliśmy wykładu o historii książki. Na nocleg zjechaliśmy do Kopalni Soli w Bochni. Tam również jedliśmy obiadokolację oraz śniadanie. W kopalni także zwiedzaliśmy oraz graliśmy w piłkę nożną i koszykową. W drugim dniu zobaczyliśmy najciekawsze zabytki i miejsca w Krakowie. Mieliśmy czas na zakup pamiątek i wysłuchanie hejnału na krakowskim rynku. To była udana wycieczka i fantastycznie spędzony czas!

2022-10-25

W październiku klasy czwarte uczestniczyły w wyjątkowej lekcji informatyki. Lekcja zamiast w szkolnej pracowni komputerowej odbyła się w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. Jest to jedyne takie muzeum w Polsce, w którym można nie tylko ogladać Zabytki Informatyczne, ale też z nich korzystać.

 

2022-10-26

W poniedziałek w naszej szkole odbył się Bal wszystkich Świętych dlka najmłodszych dzieci. Zapraszamy do zobacenia fotorelacji z tego wydarzenia.

2022-10-26

Trwa konkurs na ozdobę jesienną w świetlicy szkolnej. Przedstawiamy pierwsze prace naszych uczniów. Ogłoszenie wyników w listopadzie. 

2022-10-26

Rozpoczęły się Światowe Dni Origami. Przedstawiamy pierwsze prace wykonane przez dzieci w świetlicy szkolnej. Akcja trwa do dnia 11 listopada.

2022-10-27

W miniony piątek 21.10.22 w naszej szkole organizowaliśmy Dzień Języka Angielskiego. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy uczniów klas 4-8. Całe wydarzenie poprzedziła praca klasowa nad plakatami o tematyce kultury i historii Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Powstały ciekawe prace, które zostały wywieszone na sali gimnastycznej i dodały uroku oprawie imprezy. Pomysły uczniów były bardzo oryginalne i pozwoliły na przypomnienie i utrwalenie naszej wiedzy w tym zakresie.

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach