DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

2022-10-27

W miniony piątek 21.10.22 w naszej szkole organizowaliśmy Dzień Języka Angielskiego. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy uczniów klas 4-8. Całe wydarzenie poprzedziła praca klasowa nad plakatami o tematyce kultury i historii Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Powstały ciekawe prace, które zostały wywieszone na sali gimnastycznej i dodały uroku oprawie imprezy. Pomysły uczniów były bardzo oryginalne i pozwoliły na przypomnienie i utrwalenie naszej wiedzy w tym zakresie.

Serdecznie dziękujemy za włożoną pracę i zaangażowanie.

Kulminacyjnym momentem całego przedsięwzięcia były rozgrywki międzyklasowe.

Zadaniem zespołów klasowych było rozwiązanie quizu z wiedzy ogólnej o Wielkiej Brytanii oraz USA. Uczniowie korzystali z tabletów szkolnych i odpowiadali na pytania utworzone na platformie Kahoot. Emocje były ogromne, zarówno ze strony drużyn jak i kibicujących im klas.

Zwycięzcami konkursu zostały klasy:

I miejsce   - klasa 4 a

II miejsce  -klasa 8a

III miejsce – klasa 5b

Zwycięzcą konkursu na plakat została klasa 4 b.

GRATULUJEMY!!!

Imprezę uświetniły również występy muzyczne i wokalne uczniów. Paweł Rakoczy z klasy 4 b pięknie zagrał na wiolonczeli utwór zespołu Queen, a uczniowie klasy 4 a i b pod opieką pani Agnieszki Janas zaśpiewali nam piosenkę „ You are my sunshine”.