Archiwum: wrzesień 2022

2022-09-02

Informacja higienistki szkolnej dla dzieci i młodzieży na temat profilaktyki wad postawy.

2022-09-12

W roku szkolnym 2022/23 na terenie naszej szkoły odbywać się będą konsultacje nauczycieli i specjalistów dla uczniów w wymiarze 60 minut w tygodniu.

2022-09-15

W dniu 15. 09. 2022r. w  w naszej szkole obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Głównym celem tego niezwykłego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności i  pomysłowości. Wraz z wychowawcami uczniowie podejmują w tym dniu wiele działań, które prowadzą do odkrywania w sobie ukrytych talentów. Prace uczniów  w wesołym aspekcie kropki ozdobiły szkolne korytarze. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć.

2022-09-16

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności, odwagi i zabawy – w szkolnej bibliotece aż zaroiło się od kolorowych kropek umieszczonych na przeróżnych dekoracjach.

2022-09-20

Uczniowie poznali tajniki średniowiecznego rycerstwa - w szczególności stroje i ich przeznaczenie oraz wyposażenie.  Wcielali się w role rycerzy i ich giermków oraz panien dworskich.

2022-09-23

22 września odbyła się wycieczka uczniów klas trzecich wraz z wychowawcami do zamku w Mosznej. Poznanie historii zamku, zwiedzanie najbardziej ukrytych zakamarków tej pięknej budowli, wizyta w zabytkowej bibliotece, a wreszcie lekcja eliksirów i pięknej kaligrafii. Wszystko to w wyjątkowych strojach zgodnie z jednym z czterech domów w Szkole Magii i Czarodziejstwa, do którego każdy z osobna został przypisany. Ach, cóż to była za przygoda!

2022-09-30
Jak co roku we wrześniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Sprzątania świata. Wyposażeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki wyszli na ulice Kamienia pod opieką nauczycieli aby oczyścić okolicę ze śmieci i dać dobry przykład mieszkańcom. Podczas zajęć świetlicowych z panią Bogną Gliwą najmłodsi uczniowie wykonali również plakat promujący akcję Sprzątania świata.

Budżet obywatelski miasta Rybnik

2022-09-30

Biblioteka naszej szkoły wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem”, która łączy w sobie obchody dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Celem zajęć było poznanie roli serca w życiu człowieka oraz wyjaśnienie uczniom znaczenia prawidłowego odżywiania oraz aktywności fizycznej dla zdrowia. Okazało się, że zdobywanie wiedzy może być świetną zabawą. Teraz już wszyscy wiedzą jak dbać o swoje zdrowie, a w szczególności o serce.