Archiwum: czerwiec 2022

2022-06-01
Dzisiaj z okazji dnia Dziecka odbył się Szkolny Dzień Sportu. Klasy 4-6 oraz 7-8 rywalizowały w rozgrywkach klasowych w Dwa ognie oraz sztafecie z 2kg piłką lekarską. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!!
Wszystkiego najlepszego z okazji dnia Dziecka
2022-06-01
Z dumą informujemy, że uczennica klasy 3a - Julia Hauke zdobyła PIERWSZE miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Pierwszej Pomocy pod hasłem „Potrafię ratować życie !” Julia wykazała się ogromną wiedzą teoretyczną oraz praktyczną pokonując uczniów z dziesięciu innych szkół. Ogromne gratulacje dla Julii! Julia, przy Tobie czujemy się bezpiecznie
2022-06-02
Ach, cóż to był za dzień!!
Klasy I-III Dzień dziecka obchodziły wyjątkowo.
Były zabawy, niespodzianki oraz mnóstwo twórczych atrakcji.
To wszystko przy akompaniamencie śmiechu Państwa dzieci.
2022-06-02
Klasa 3 b świętuje Dzień Dziecka.
To był super dzień!
2022-06-02

Na płocie naszej szkoły mozna zobaczyć wystawę zdjęć przedstawiających Kamień w przeszłości. Uczniowie z zainteresowaniem oglądają fragmenty historii naszej dzielnicy.

2022-06-02

Rozpoczął się sportowy Dzień Dziecka w naszej szkole. Z tej okazji zapraszamy do zobaczenia filmu, który przedstawia pasje, zainteresowania oraz sport w SP28 w Kamieniu. Film pod poniższym linkiem.

Pasje, sport, zainteresowania w SP28 - YouTube

2022-06-06

W dniu dzisiejszym klasa 3 otrzymała dyplomy uczestnictwa w innowacji Nordic Walking na zajęciach wychowania fizycznego. Nowa forma zajęć była doskonałym pomysłem realizacji założeń powrotu szkół do aktywności fizycznej po pandemii. Zajęcia umożliwiły integrację klasy oraz wpłynęły na poprawę zdrowia. Były też dobrym pomysłem na organizację czasu wolnego. Brawa dla klasy 3!

2022-06-08

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III. edycji konkursu Mistrz Ortografii!

Uczestnicy sprawdzą swoją znajomość ortografii poprzez rozwiązywanie dyktand online w serwisie Dyktanda.pl.

https://dyktanda.pl/lista-konkursow

2022-06-10

W przepięknej pogodzie klasy 8 wzięły udział w spływie kajakowym zorganizowanym na przystani "Aktywni" w Stodołach. Emocje, świetna zabawa a przede wszystkim aktywność fizyczna w przepięknej scenerii przyrody sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy. Po 7 kilometrowej przeprawie kajakami, wrociliśmy kolejką wąskotorową na miejsce startu, gdzie czekał na uczestników gorący żurek z kuchnii polowej, kiełbaski z ogniska. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną przygodę a instruktorom za super atmosferę oraz profesjonalną opiekę.

2022-06-10
Wczoraj Nasza szkoła wzięła udział w turnieju koszykówki 3x3. Dziewczyny i chłopcy rywalizowali na wysokim poziomie. Dziewczyny z klas 4-6 zajęły 4m. Chłopcy z klas 7-8 zajęli 4m. Natomiast chłopcy z klas 4-6 zajęli 2m.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za występy.
2022-06-10
Przedstawiamy uczniów, którzy już w klasie drugiej świetnie znają śląskie zwyczaje, a szczególnie legendy związane z naszym regionem. Swoje wyobrażenia o śląskich utopcach przenieśli na papier i zdobyli uznanie jury w konkursie plastycznym Biblioteki Pedagogicznej w Rybniku pt. “Jak wyobrażasz sobie śląskiego utopca?”
I miejsce - Antoni Trocki kl. 2a
II miejsce - Róża Brzezinka kl. 2a
wyróżnienie - Anna Biela kl. 2a
Serdeczne gratulacje
2022-06-10

W dniu 6 czerwca klasy 7A i 7B w ramach wycieczki klasowej odwiedziły Wrocław. Spędziliśmy ten dzień bardzo intensywnie. Zwiedziliśmy najciekawsze miejsca wrocławskiej Starówki, a także Centrum Edukacyjne "Hydropolis" gdzie dowiedzieliśmy się praktycznie wszystkiego na temat wody, łącznie z fizycznym jej doświadczaniem pod różnymi postaciami. Największą frajdę sprawiła wszystkim kurtyna wodna przy wejściu do Centrum. To była super zabawa i fantastycznie spędzony dzień !

2022-06-14
13.06 uczniowie klas 3 wraz z wychowawcami wybrali się na pieszą wycieczkę do wspaniałego miejsca- ZAGRODY 3 SIOSTRY.
Zagroda 3 siostry w Kamieniu to miejsce stworzone z miłości do zwierząt i dzieci. W tym gospodarstwie mamy różne zwierzęta: alpaki, szopy, świnki morskie, żółwie, króliki.
Wszystkie zwierzęta są przyjaźń nastawione do człowieka.
Uczniowie karmili zwierzęta oraz pielęgnowali. Największą atrakcją był spacer z alpakami, który sprawił dzieciom wiele radości.
2022-06-21

Dnia 20 czerwca uczniowie klas 2a i 2b wraz z wychowawcami wybrali się na pieszą wycieczkę do Zagrody 3 siostry. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami, karmienie ich, poznawanie zwyczajów poszczególnych gatunków, zabawy na świeżym powietrzu, spacer z osiołkiem - to tylko niektóre atrakcje, które spotkali na miejscu. A oto fotorelacja.

2022-06-21
Uczniowie klasy 7c wysłali już ostatni list do kolegów i koleżanek z klasy 5b z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 1 w Rybniku. Bardzo dziękujemy uczniom i Pani Sabinie Wilim – Mierzwie za zaproszenie nas do akcji „Listy z misją”, za współpracę i inspirowanie nas do pracy na rzecz własnego rozwoju. Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie i wielka radość móc poznać tylu fajnych uczniów z innej szkoły. Pozdrawiamy i życzymy udanych oraz bezpiecznych wakacji!!!
2022-06-23
KONKURS KANGUR 2022 - WYNIKI
Paweł Szewczyk z kl.7a otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2022.
Najwyższe wyniki otrzymali:
Jakub Kaszubski – w kategorii Żaczek dla klas 2
Karol Brzezinka – w kategorii Maluch dla klas 3
Dominik Frydrych – w kategorii Maluch dla klas 4
Adrian Konopka – w kategorii Beniamin dla klas 6
Marcelina Kamińska – w kategorii Kadet dla klasy 7 (następna po Pawle Szewczyku)
Maksymilian Musioł – w kategorii Kadet dla klasy 8
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
2022-06-23
Klasa III A oraz III B dzisiejszy dzień spędziły na wycieczce w Dream Parku Ochaby.
Na naszych uczniów czekały wspaniałe i niezapomniane atrakcje.
Owa wycieczka była ukoronowaniem jakże ważnych, pierwszych 3 lat nauki.
2022-06-24

W roku szkolnym 2021/22 siedemnastu uczniów naszej szkoły z klas 5-8 przystąpiło do III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego „InstaLogik”. Celem konkursu jest jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

2022-06-29

Wakacyjne korepetycje dla Ukraińców - czyli inicjatywa stwarzająca możliwość korzystania z bezpłatnych, korepetycji on-line między innymi języka polskiego w czasie letniej przerwy od zajęć szkolnych.

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach