Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Informatycznym "InstaLogik"

2022-06-24

W roku szkolnym 2021/22 siedemnastu uczniów naszej szkoły z klas 5-8 przystąpiło do III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego „InstaLogik”. Celem konkursu jest jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Rywalizacja trwała kilka miesięcy i obejmowała trzy etapy. W jej wyniku czterech uczniów awansowało do rozgrywki finałowej. Co więcej – w Finale Konkursu trzech uczniów otrzymało Tytuł Laureata na szczeblu ogólnopolskim.

A zatem:

Oliwier Dąbrowa z klasy 5a uzyskał tytuł Laureata II miejsca najlepszym wynikiem w mieście Rybnik,

Antoni Janicki z klasy 6a uzyskał tytuł Laureata II miejsca z drugim wynikiem w województwie śląskim,

Aleksandra Ujma z klasy 7a uzyskała tytuł Laureata III miejsca z drugim wynikiem w mieście Rybnik,

Dominika Pawlik z klasy 7c to Finalistka na szczeblu ogólnopolskim z trzecim wynikiem w mieście Rybnik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie programowania!