Archiwum: grudzień 2021

2021-12-01
Wyniki konkursu " MY BEST FRIEND-TEDDY BEAR"
Szanowni Państwo, przedstawiamy zwycięzców konkursu.
2021-12-01
AHOJ, PRZYGODO!
Wycieczkę do Pszczyny klas drugich i trzecich zaliczamy do udanych.
Pogoda deszczowa, ale nastroje pełne pozytywnej energii.
2021-12-03

List Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

2021-12-03

W czwartek 25 listopada uczniowie klasy 7c wybrali się na drugą wycieczkę do Rybnika. Tym razem po zobaczeniu filmu w Cinema City udali się do Pink Bowling Club, a następnie do McDonalda.

2021-12-03

W dniu 26 listopada klasy 2 i 3 wybrały się na wycieczkę do Pszczyny. W programie wycieczki było zwiedzanie Zagrody Wsi Pszczyńskiej oraz Muzeum Zamkowego. Pomimo tego, że aura nie dopisała wycieczkę uważamy za udaną. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć.

2021-12-07
Mikołajki w Naszej Szkole były wyjątkowe : )
Mikołaj pamiętał o każdym dziecku, a do naszych najmłodszych uczniów wszedł oknem.
Serdecznie dziękujemy Mikołajowi oraz wszystkim pomocnikom Mikołaja za ogromne zaangażowanie.
2021-12-07
Dla każdego Dziecka, nauka języka obcego może być fantastyczną zabawą.
Dziecko jest w stanie niezwykle szybko przyswoić język obcy, ponieważ nauka nie kojarzy się mu z czymś negatywnym. O wspaniałą atmosferę na lekcjach języka angielskiego dba Nasz przyjaciel -DINO.
2021-12-13

W tym roku MIKOŁAJKI w klasie 7C odbyły się w bardzo przyjemny i smaczny sposób.

2021-12-13

Nasza szkoła otrzymała dyplom uznania za aktywny udział w XI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, który odbył się 1.10.2021r. Akcja edukacyjna była punktem kulminacyjnym Tygodnia Tabliczki Mnożenia.

2021-12-14

Podziękowanie dla Szkoły Podstawowej nr 28 za przekazane dary, wsparcie, życzliwość i umiejętność czynienia dobra.

2021-12-14

Wigilijka klasowa w klasie 8. Było smacznie, wesoło i były również prezenty. Wszystkim życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT.

2021-12-14
Wycieczka klas czwartych i ósmej do Fabryki bombek w Bęble oraz ruin średniowiecznego zamku w Rabsztynie.
Uczniowie spędzili milo czas korzystając z uroku Jury Krakowsko- Częstochowskiej, podziwiając ruiny średniowiecznego zamku powstałego na skale wapiennej. Podziwiali piękne widoki, wysłuchali historii i legend związanych z tym czarującym miejscem.
Wielką atrakcją były warsztaty plastyczne, gdzie uczniowie własnoręcznie zdobili bombki, poznali proces produkcji szklanych ozdób oraz podziwiali wystawę tegorocznej kolekcji.
2021-12-15

Laureatami szkolnego konkursu fotograficznego Sleeveface - „Z książką Ci do twarzy” zorganizowanego przez bibliotekę szkolną zostali następujący uczniowie. Nazwiska osób w dalszej części newsa.

2021-12-16
Zobaczcie jak pięknie i świątecznie było dzisiaj u uczniów klas drugich.
2021-12-16
Przez cały grudzień uczniowie podczas zajęć świetlicowych, przygotowywali ozdoby świąteczne. Powstały piękne Mikołajki, bałwanki, reniferki i choinki, którymi została udekorowana świetlica. Warsztaty plastyczne to wspaniały czas również do rozmowy na temat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz tradycji z nimi związanych.
2021-12-20

W miniony piątek klasy 8 wybrały się do kina na film pod tytułem Spider Man "Bez drogi do domu". Po filmie zagraliśmy w kręgle. Był to świetny czas na integrację oraz wspólną zabawę.

2021-12-22

W grudniu klasa 7c otrzymała od uczniów klasy 5b Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka w Rybniku „List z misją”, w którym opisane zostały ich dotychczasowe działania w ramach innowacji „W krainie uczuć i emocji”.

2021-12-31
W naszej szkole, jak co roku, w nastrój radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie wprowadziły nas tradycyjne jasełka przygotowane przez uczniów klas trzecich i nauczycieli.