Archiwum: grudzień 2022

2022-12-01

Uczniowie klas 8 brali udział w zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych dniu otwartym. Mieli możliwość zapoznać się z historią i miejscem tej szkoły na edukacyjnej mapie Rybnika. Zwiedzili również pracownię mechaniczną, samochodową, mechatroniczną oraz warsztaty mechaniczne. Miłym akcentem były nieoczekiwane spotkania z absolwentami naszej szkoły, którzy obecnie uczą się w Zespole Szkół Technicznych. Całej 34- osobowej grupie dziękujemy za wzorowe zachowanie naszej szkoły w czasie wyjazdu. Organizatorzy Witold Labus i Zbigniew Rabczewski.

2022-12-01

Zapraszamy dzieci i dorosłych do słowiańskiego zespołu folklorystycznego. Więcej informacji na plakacie.

2022-12-02

W pażdzierniku wśród uczniów klas 1-3 odbył się konkurs logopedyczny " GŁOSKA-LITERA" Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniem, w efekcie czego powstało wiele ciekawych prac.

Oto wyniki:
I miejsce- Mikołaj Lewandowski 1a , Marta Musioł 2b
II miejsce -Laura Węgrzyk 1b
III miejsce- Bartosz Kulik 3a
oraz trzy wyróżnienia:
Aleksander Spyra 1b
Wiktoria Osiadły 1a
Dominik Rybarczyk 2b

Dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy !
Wszyscy uczniowie zostaną nagrodzeni.
2022-12-02

8 listopada ruszyły zapisy do kolejnej, XXIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rozgrywki odbędą się wiosną, a wielki finał młodzi piłkarze i piłkarki rozegrają w czerwcu przed meczem reprezentacji Polski na stadionie PGE Narodowym. Zespoły dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych: do 8, 10 i 12 lat zapisywać można do 31 stycznia.

2022-12-07

Mikołajki klasowe w 3b.

2022-12-11

Klasowe Mikołajki w 4a przebiegły w atmosferze słodkości, uśmiechu i radości z otrzymanych prezentów....

2022-12-13
Polski Instytut Edukacji wystąpił z kolejną społeczną inicjatywą
wspierającą uczniów szkół podstawowych oraz wyrównującą szanse
edukacyjne w odniesieniu do egzaminu ósmoklasisty z matematyki.
Oferujemy uczniom Państwa szkoły bezpłatny udział w cyklu DARMOWYCH
WEBINARÓW przygotowujących do egzaminu 8-klasisty z matematyki.
2022-12-15

Zakończyła się kolejna edycja dodatkowych zajęć sportowych SKS. Uczniowie nazej szkoły chętnie uczestniczyli w zajęciach o czym świadczyć mogą zdjęcia. Zapraszamy na kolejne zajęcia w przyszłym roku.

2022-12-16
"Niech się wreszcie każdy dowie
i rozpowie w wielkim świecie,
że dziecko to także człowiek,
tyle tylko, że jeszcze mały."

W środę 14 grudnia odbyła się w naszej szkole akademia, na której uczniowie klas drugich i trzecich przedstawili i przypomnieli wszystkim "małym człowieczkom" jakie mają prawa.

Życzymy wszystkim dzieciom, aby ich prawa były zawsze i wszędzie przestrzegane.
Organizatorzy: p. Asia, p. Beata i p. Zbyszek
2022-12-16

W ostatnim czasie uczniowie 2 B zamienili się w małych naukowców i prowadzili doświadczenia na temat krystalizacji soli. Przez dwa tygodnie hodowali kryształy soli i prowadzili baczne obserwacje. Zapraszamy do zobaczenia efektów ich pracy :-)

2022-12-21

W poniedziałek w naszej szkole odbył się Turniej Gier i Zabaw w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnych. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z klas 2,3,4. W naszej szkole gościlismy uczniów innych Szkól Podstawowywch z Rybnika (SP15 - zeszłoroczny zwycięzca zawodów, SP31 - szkoła sportowa) Nasi uczniowie dzielnie rywalizowali w każdej z 15 konkurencji zdobywając cenne doświadczenie. Dziekujemy wszystkim, którzy przyczynili się do świetnej organizacji zawodów. Osób zaangażowanych w pomoc było naprawdę dużo za co serdecznie dziękujemy.

2022-12-22

Maleńka Miłość zmieni świat…….W duchu radości i pokoju klasy 2a i 2b wraz z wychowawcami oraz chórek dzieci z klasy 3a pod opieką p. K. Maroszek przedstawili okolicznościowe Jasełka z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dekorację do przedstawienia przygotowała p. Aneta Woch wraz z klasą 5a.

Na koniec przedstawienia nasi przyjaciele z Ukrainy zaśpiewali kolędę w ich ojczystym języku ukraińskim. Atmosfera była naprawdę wspaniała. Wszystkim uczniom naszej szkoły, nauczycielom i pracownikom obsługi życzymy zdrowych i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.