VI ogólnopolska akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie” .

2021-11-17

1-31 października społeczność Szkoły Podstawowej nr 28 w Rybniku wzięła udział w VI ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie” .

Akcja organizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz Kampanii społecznej „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” . „Przerwa na czytanie” to pomysł na promocję czytelnictwa, pokazanie dzieciom, że czytanie jest ciekawe. Ma na celu zachęcanie do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Udział w biciu rekordu wzięli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele (350 uczniów, 30 nauczycieli). Czytano podczas przerwy obiadowej ( godz. 10.50 – 11.20 oraz od godz. 11.40 – 12.40). Uczestnicy akcji czytali książki w bibliotece szkolnej. Przebieg akcji został uwieczniony na fotografiach.