Zagłosuj nad Budżetem Obywatelskim w dniach 18-22.10.2021 "Kamień Reaktywacja"

2021-10-14

Od 18 do 22 października odbędzie się głosowanie nad Budżetem Obywatelskim. Prosimy mieszkańców o udział w głosowaniu. Głos można oddać, każda osoba zameldowana w Rybniku posiadająca PESEL, czyli rodzice mogą głosować w imieniu dzieci. Głosowanie odbywać będzie się przez internet, dodatkowo w budynku OSP będzie uruchomiony punkt dla osób nie korzystających z komputera od 18 do 22 października w godzinach od 10.00 do 18.00.

! Głos można oddać, każda osoba zameldowana w Rybniku posiadająca PESEL, czyli rodzice mogą głosować w imieniu dzieci.

Głosujemy na 2 projekty:

- lokalny- „ ZACZAROWANE STAWY – odkrywamy piękno naszej dzielnicy” ( głosują mieszkańcy Kamienia)

- ogólnomiejski - Prosimy o poparcie projektu nr 11 „KAMIEŃ REAKTYWACJA” ( głosują mieszkańcy całego Rybnika). Wygrana jest  szansą na kompleksowe zagospodarowanie ośrodka sportowego w Kamieniu. Każdy znajdzie tu atrakcyjną przestrzeń dla siebie – niezależnie od wieku, zainteresowań i tego czym się zajmuje.

W najbliższym tygodniu do wszystkich domów trafi ulotka informacyjna dotycząca obydwu projektów!

TYLKO ZAANGAŻOWANIE WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW W PROMOCJĘ, UDZIAŁ W GŁOSOWANIU I ODDANIE GŁOSU NA OBYDWA PROJEKTY GŁOSU SPRAWI, ŻE WYGRAMY A NASZ KAMIEŃ PIĘKNIE SIĘ ROZWINIE!

Już dzisiaj możecie zrobić bardzo wiele: zabrać ulotki do szkół, zakładów pracy, opowiedzieć znajomym z całego Rybnika i namówić do głosowania na projekt nr 11. Udostępniajcie stronę KAMIEŃ REAKTYWACJA na facebooku aby jak najwięcej osób usłyszało o naszym projekcie.

Budżet Obywatelski 2022 projekt lokalny:

„ZACZAROWANE STAWY – odkrywamy piękno naszej dzielnicy”

W tym roku na terenie MOSiR-u w Kamieniu, zbudowano ponad kilometr ścieżek wokół stawów, o których istnieniu część mieszkańców zapomniała lub nigdy nie słyszała!

W ramach Budżetu Obywatelskiego lokalnego chcemy, aby w 2022r. wzdłuż ścieżek zostały zabudowane: ławki i kosze identyczne do tych, jakie znajdują się w otoczeniu „ PLUSKADEŁKA”.

Zabudowa ławek wzdłuż ścieżek, umożliwi  relaks i wypoczynek w  naturalnym środowisku przyrodniczym. Możliwość przebywania i odpoczywania na terenach leśnych ma zbawienny wpływ dla zdrowia, również psychicznego. Zabudowa koszy na śmieci będzie miała istotny wpływ na utrzymanie czystości. Zastosowanie jednolitych elementów małej architektury podniesie walory estetyczne całego obiektu. Władze MOSiR-u planują w 2022 roku zabudowę latarni, które umożliwią w sposób bezpieczny korzystanie ze ścieżek w godzinach popołudniowych w sezonie jesiennym i zimowym. Blask latarni o zmierzchu dodatkowo wpłynie na atrakcyjność terenu i sprawi, że na nowo odkryjemy piękno naszej dzielnicy w ZACZAROWANYCH STAWACH