Rowerowa Stolica Polski

2021-06-02

Miasto Rybnik przyłączyło się do akcji Rowerowa Stolica Polski. Do zabawy włączyły się 53 Polskie Miasta. 
Pomóżmy kręcić kilometry dla naszego miasta! Trzeba tylko zainstalować aplikację i poruszać się aktywnie! 
Zabawa trwa przez cały miesiąc czerwiec. 

 

 

Aby dołączyć do zabawy wystarczy zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację Aktywne Miasta (dla systemu Android i Apple linki poniżej) 
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.bydgoszcz.aktywna&hl=pl&gl=US
Ios: https://apps.apple.com/pl/app/aktywne-miasta/id1317715080

Następnym krokiem jest wybranie Miasta, dla którego chcemy kręcić kilometry – oczywiście w naszym mieście jest to Rybnik

Ostatnim, ale najważniejszym krokiem, jest "wyjechanie" przez cały czerwiec na rowerze jak najwięcej kilometrów. Kilometry dla siebie i dla naszego Miasta można kręcić w każdym miejscu na świecie. Nie trzeba tego robić w naszym mieście. Każda rowerowa aktywność się zapisze niezależnie od tego gdzie będziecie.

Aplikacja zlicza przejechane kilometry, na podstawie których wyłonieni zostaną zwycięzcy rywalizacji. Bez względu na to, w jakim miejscu na świecie aktualnie się znajdujemy, możemy zbierać cenne punkty dla wybranych przez nas miasta. Można więc wybrać Rybnik, a jechać akurat po trasie w na Pomorzu, w górach, czy nad morzem.

Jeśli ktoś używa aplikacji Garmin to zliczania swoich statystyk to istnieje również możliwość importu swoich treningów do aplikacji konkursowej

W zabawie bierze udział ostatecznie ponad 53 miasta i wszystkie mają równe szanse niezależnie od wielkości i liczby mieszkańców. Łączna liczba przejechanych kilometrów jest dzielona przez liczbę mieszkańców.

Poza głównym pucharem dla zwycięzcy przygotowano także 5 mniejszych, które trafią do najlepszych miast w pięciu kategoriach w zależności od liczby mieszkańców: do 50 tys., do 65 tysięcy, do 100 tysięcy, do 200 tysięcy oraz powyżej 200 tysięcy.

Do trzech najlepszych miast w kategorii ogólnej trafią samoobsługowe stacje naprawy rowerów, które są chętnie wykorzystywane również przez mieszkańców Rybnika

Nagrody czekają również dla tych, którzy będą kręcić kilometry dla naszego Miasta. Najlepsza kobieta i mężczyzna otrzyma nagrody nagrody w postaci roweru – zaś następne miejsca na podium otrzymają miejskie gadżety.

Zachęcam wszystkich do udziału! 

Informacja RODO: http://rsk.rybnik.pl/images/bip/inne/klauz_rowery.pdf

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach