Archiwum: grudzień 2023

2023-12-05

Tuż przed wieczorem andrzejkowym piątoklasiści uczestniczyli w Szkole Magii i Czarodziejstwa na Zamku w Mosznej. 

2023-12-11
5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
 
 
2023-12-11
29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował szkolny Bal Andrzejkowy.
Wszyscy obecni uczniowie bawili się znakomicie! Nie zabrakło ulubionych piosenek, tańców, rozmów, śmiechów i dobrego jedzenia.
Wszystkim uczniom dziękujemy za dobrą zabawę! :)
2023-12-11

W zeszłym tygodniu obchodziliśmy Europejski Dzień i Światowy Tydzień Wiedzy o antybiotykach.
Przed odkryciem antybiotyków tysiące ludzi umierało z powodu zakażeń bakteryjnych, takich jak zapalenie płuc, sepsa, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych lub infekcje po zabiegach chirurgicznych. Od samego początku ery antybiotykowej obserwowano pojawianie się bakterii opornych, ale przez wiele lat było to zjawisko sporadyczne. Z upływem czasu coraz więcej bakterii, które początkowo były podatne na tę grupę leków, stawało się opornymi dzięki wypracowaniu wielu różnych sposobów walki z antybiotykami. Wykazano, że nadużywanie i niewłaściwe stosowanie tej grupy leków przyśpiesza ten proces.

2023-12-11

Marysia Musiolik uczennica naszej szkoły z klasy IVa, zaprezentowała swój muzyczny talent uczestnicząc w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Turystycznej, zorganizowanym przez MDK w Rybniku. Marysia zaśpiewała dwie piosenki  z towarzyszeniem gitary i ukulele.  Pięknym śpiewem i grą na instrumentach, zdobyła I miejsce w kategorii Szkoły podstawowe I-IV.  Serdecznie gratulujemy Marysi pierwszego miejsca i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

2023-12-11

24 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Obchodziliśmy go na różne sposoby. Dzieci przyniosły z domów swoje ulubione misie. O nich czytano fragmenty książek, uczono się rymowanek, śpiewano piosenki, rozwiązywano zagadki.

2023-12-12

Tuż przed Bożym Narodzeniem uczniowie klas piątych (oraz kilkoro czwartoklasistów) odbyło wycieczkę do Fabryki Ozdób Choinkowych BOMBEK w Wieliczce. 

2023-12-12

W mikołajkowym nastroju upłynęła godzina wychowawcza w klasie 5a. 

2023-12-18

Dnia 8 grudnia klasa 1a i 1b wybrała się do Multikina w Rybniku na film animowany pt. „Życzenie”.

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach