Odblaskowa Szkoła - edycja 2023

2023-10-27

Nasza szkoła dołączyła do pilotażowego programu konkursowego "Odblaskowa Szkoła 2023" organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Celem akcji było zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe oraz promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zachęcenie do wdrażania innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych mających na celu szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz propagowania bezpiecznego stylu życia w tym zakresie.

Pośród głównych działań jakie odbywały się we wrześniu i październiku  można wymienić: zbiórkę odblasków i kamizelek odblaskowych, nagranie piosenki i filmiku o ruchu drogowym, wizyta w Domu Seniora w Kamieniu, koło przygotowawcze do karty rowerowej, Noc Odblasków jako niekonwencjonalna metoda uświadamiania i propagowania idei noszenia elementów odblaskowych oraz przestrzeganie przechodniów przed używaniem telefonów na przejściach dla pieszych.

Zapraszamy do obejrzenia całej relacji z realizacji tego programu w naszej szkole.

opracował: Aneta Madany-Woch

dodał: Katarzyna Sielska