„XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia” w naszej szkole

2023-11-27

W dniach od 13 do 17 listopada w naszej szkole przeprowadzona została akcja trzynastej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (ang. World Multiplication Table Day).

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Uczniowie cały tydzień przypominali sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. W akcji wzięło udział 229 uczniów naszej szkoły. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Na lekcjach matematyki przeprowadzone zostały konkursy wyłaniające uczniów,którzy pokazali świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Każda osoba, która odpowiedziała bezbłędnie na zadania z losu, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz ocenę celującą z aktywności. Na lekcjach matematyki w tym tygodniu był również czas na pracę w grupach i rozwiązywanie zagadek matematycznych w formie Stacji Zadaniowych. Nauka matematyki stała się bardziej wciągająca i interesująca! Akcja była ciekawą motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w nauce. Nad przebiegiem akcji czuwała szkolna koordynatorka, pani Elżbieta Szota oraz pan Dariusz Pietrzak.